CZTERY ŻYWIOŁY

,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.’’

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Instytucja odpowiedzialna za treść materiału informacyjnego: Gmina Starogard Gdański

,,Cztery Żywioły – cykl warsztatów, konkursów z dziedziny ekologii wraz z imprezami poświęconymi tej tematyce”

Projekt realizowany od czerwca 2014r. do marca 2015r.

Projekt rozpoczął się od organizacji plenerowej imprezy ekologicznej na Grodzisku Owidz, w trakcie której dzieci obejrzały spektakl teatralny ,,W poszukiwaniu leśnego szumu” oraz wykonały piosenki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie imprezy został ogłoszony konkurs fotograficzny i plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Starogard Gdański.

Następnie we wszystkich gminnych szkołach podstawowych odbyły się warsztaty ekologiczne. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, jednocześnie ucząc się jak dbać o środowisko. W trakcie warsztatów ogłoszony został kolejny konkurs: na najlepszą prezentację multimedialną poświęconą ekologii.

26 lutego 2015r. odbyła się impreza podsumowująca cykl warsztatów ekologicznych, w trakcie której zaprezentowano wystawę prac konkursowych oraz ogłoszono wyniki wszystkich konkursów. Ponadto dla dzieci przygotowano szereg atrakcji w postaci występów zespołów tanecznych i wokalnych, zumby czy quizów z nagrodami.

Laureaci konkursu fotograficznego:

I miejsce – Kamil Kelsz (PSP Dąbrówka),

II miejsce – Katarzyna Szczepaniak (ZSP Kokoszkowy)

III miejsce – Tymoteusz Makiła (PSP Dąbrówka)

Wyróżnienie – Weronika Jastrzębska (PSP Rokocin)

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce – Weronika Nawrocka (PSP Dąbrówka)

II miejsce – Agata Porazik (ZSP Kokoszkowy),

III miejsce – Oliwia Bereś (ZSP Jabłowo)

Wyróżnienie – Nina Szczygielska (ZSP Sumin),

Wyróżnienie – Igor Klin 9ZSP Jabłowo),

Wyróżnienie – Julia Peka (ZSP Jabłowo),

Wyróżnienie – Jan Siemiński (ZSP Jabłowo),

Wyróżnienie – Amelia Mondrachowska – (ZSP Jabłowo)

W konkursie na najlepszą prezentację ekologiczną uczestniczyło 17 klas. Główną nagrodę zdobyła klasa VI z Zespołu Szkół Publicznych w Suminie, natomiast wyróżnienie przyznano klasie VI z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rywałdzie. Nagrodą dla zwycięskich klas była wycieczka do Grębocina i Torunia.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia najmłodszych mieszkańców obszaru LGD poprzez zwiększenie wiedzy dzieci z zakresu ochrony środowiska i przyrody, z wykorzystaniem warsztatów ekologicznych, konkursów oraz imprez ekologicznych.

Niedziela, 2017-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi