Jesteś tutaj: Start / DLA RODZICÓW

Brzeźno Wielkie, 16.11.2016 r.

Szanowni Państwo,

Chciałabym przedstawić Państwu ustalenia, które podjęliśmy na zebraniu Rady Rodziców w dniu 19.10.2016r.:

1. Ustanowiliśmy składkę na Radę Rodziców w wysokości 50 PLN na rok szkolny 2016/2017,
    w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza rodzeństwo, składkę płaci tylko jedno dziecko.

Składka ma charakter dobrowolny.

Oddziały ZWP posiadają indywidualną składkę na Radę Rodziców, która ustalona była
z wychowawcą oddziału. Tworzy ona wewnętrzny budżet danego oddziału przedszkolnego.

1. Postanowiliśmy kontynuować Konkurs Rady Rodziców na zbiór składek. Budżet konkursu
    to 100 PLN wypłacony do 01.06.2017 r. Regulamin konkursu będzie zamieszczony na mejlu Rodziców (patrz punkt 5).
  2. Organizujemy jako Rada Rodziców zabawę karnawałową dla dorosłych, najprawdopodobniej w pierwszy weekend po feriach zimowych. Zabawa ma charakter integracyjny społeczność szkolną oraz charytatywny – wszelki dochód z zabawy zostanie przekazany na budowę sceny na terenie szkoły i rozbudowę placu zabaw.
  3. Postanowiliśmy zorganizować, wzorem ubiegłego roku,  festyn rodzinny, z którego dochód również zostanie przeznaczony na potrzeby naszych dzieci szkolnych.
  4. Utworzyliśmy adres mailowego do wglądu wszystkich rodziców, prowadzony przez Radę Rodziców: radarodzicowbrzeznowielkie@wp.pl, hasło: RadaRodzicow10;

Każdy kto chce zaproponować jakieś nowe rozwiązanie, pomysł, usprawnienie może napisać maila. Dostęp do maila mają wszyscy rodzice, dlatego też proszę o niezmienianie hasła i nie kasowanie wiadomości.

1. Mundurki: ustaliliśmy, demokratycznie, większością głosów obowiązek noszenia mundurków szkolnych wraz z tarczą, jednak chcemy zmienić  ich krój na kamizelkę z lepszego materiału, tzn. z większą domieszką materiału naturalnego. Aktualnie rozesłaliśmy zapytanie do 8 firm – jednak jeszcze nie otrzymaliśmy cen i wzorów. Jak tylko będę miała wzorniki umieszczę na wspólnej stronie – może uda się zorganizować w ten sposób głosowanie.

Ustaliliśmy również okres przejściowy – 3 letni obowiązywania starych i nowych mundurków.

z poważaniem

Monika Trzoska

Przewodnicząca Rady Rodziców

GÓRA GROSZA

2016-11-21

Szanowni Państwo przystępujemy do akcji Góra Grosza

Uczniowie Szkół i Przedszkolaki!

To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni po raz pierwszy się do nas przyłączą. To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa.

Góra Grosza to przede wszystkim Wy.

Możecie być dumni, że – za naszym pośrednictwem – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomóc.

Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Nie ma jednej recepty na pomaganie i wiemy, że taka uniwersalna recepta nie istnieje. My natomiast nad każdą sprawą pochylamy się indywidualnie, z troską ją rozpatrujemy i wspólnie decydujemy, jakie podjąć działania. Czasami jest to pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, czasami wysyłamy całą rodzinę na terapię lub finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.

To, że jesteście z nami, daje nam siłę i moc.

Mobilizuje nas do działania. Góra Grosza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Każda edycja utwierdza nas w przekonaniu, że nasze inicjatywy mają sens i są naprawdę potrzebne. Dostajemy setki maili z ciepłymi słowami od nauczycielek i nauczycieli, którzy razem z nami zachęcają uczniów i przedszkolaków do wspólnego sypania monet. Tym kontaktom towarzyszy wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Naszym marzeniem jest, aby każde dziecko mogło wychowywać się w bezpiecznym domu, gdzie zaspokojone są jego potrzeby, a dorośli mądrze i z miłością mu towarzyszą.  Jednakże nie zawsze tak się dzieje. Słuchamy i dzieci i dorosłych. Często dzieciaki mówią wprost: pomóżcie naszym najbliższym! Wobec takiej prośby nie można być obojętnym!

Wspieramy różne formy opieki zastępczej, dlatego będziemy ciągle i głośno powtarzać: nie ma lepszej i gorszej opieki zastępczej. Odpowiednia jest ta, która w danej sytuacji właściwie reaguje na indywidualne potrzeby dziecka i zapewnia mu bezpieczny rozwój. Mamy nadzieję, że również i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdy Twój grosz – dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

Robert Barański – Dyrektor Towarzystwa Nasz Dom

Elżbieta Prządka – Koordynatorka akcji Góra Grosza