Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / DLA RODZICÓW / POLECAMY

POLECAMY

TOP 10

Książki polecane rodzicom

 

1. „Twoje dziecko między 4 a 5 rokiem życia”
Manoli Manso, Blanca Jordán de Urríes

Wydawnictwo Apostolicum

4 i 5 rok w życiu dziecka, z punktu widzenia wychowania, to wspaniały i bardzo ważny etap. Można już z dzieckiem rozmawiać na różne tematy i, co najistotniejsze, porozumieć się. Wtedy w jego świadomości zakorzenia się wiele idei, które utrwalają się na całe życie. Na podstawie badań naukowych i wieloletniej praktyki powstała ta książka. Ma ona pomóc lepiej wychowywać cztero- lub pięciolatka.

 

2. „Twój syn w wieku 6-7 lat”
Blanca Jordán de Urríes

Wydawnictwo Apostolicum

Książka ta stanowi prostą i praktyczną pomoc dla rodziców i wychowawców w kształtowaniu chłopców w wieku 6-7 lat. Przedstawia podstawowe zasady przygotowania dobrego projektu wychowawczego. W sposób przyjazny i pełen przykładów z codziennego życia książka dotyka wszystkich środowisk, w których porusza się chłopiec w tym wieku: jego domu, rodzeństwa, szkoły, rodziny, przyjaciół. W lekkim, gawędziarskim stylu, autorka przekazuje swoją szeroką znajomość zagadnień pedagogiki wynikającą zarówno ze studiów, jak i z własnego doświadczenia.

 

3. „Twoja córka w wieku 6-7 lat”
Maria Teresa Galiana, Amparo Gonzales

Wydawnictwo Apostolicum

Jako rodzice dbajmy o to, aby nasza córka była naprawdę szczęśliwa, dlatego kształtujmy jej wolę, uczmy ją dokonywania właściwych wyborów, pomagajmy w rozwiązywaniu jej „małych problemów”, a w dorosłym życiu będzie osobą odpowiedzialną i wolną. Ta książka, w której wykorzystuje się współczesne teorie pedagogiczne, może być użyteczna zarówno dla nas, jak i dla nauczycieli, wychowawców, doradców rodzinnych.

 

4. „Zwyczajne problemy dzieci w wieku 6 - 12 lat”
Teresa Artola Gonzaléz

Wydawnictwo Apostolicum

Książka ma pomóc rodzicom i innym osobom pracującym z dziećmi w wieku 6-12 lat. Została pomyślana jako praktyczny poradnik. Poruszane są w niej problemy, z którymi stykają się rodzice i wychowawcy dzieci w tym wieku. Większość z tych problemów można wykryć zanim jeszcze staną się dużymi problemami: to przede wszystkim kwestia zapobiegania i działania w odpowiednim czasie. Dlatego autorka podkreśla tak bardzo znaczenie zapobiegania w wychowywaniu. Jednocześnie zaprasza czytelników do tworzenia planów działania, dzięki którym będą mogli zastosować w praktyce to, co przeczytali w książce.

 

5. „Wymagać żeby wychowywać”
Eusebio Ferrer Hortet

Wydawnictwo Apostolicum

Wymagać, żeby wychowaç to książka, w której rodzic mówi do innych rodziców. Doświadczenie przeważa tu nad teorią. Napisana w formie refleksji, analizy znanych pojęć, książka ta nie ma bynajmniej sztywnej formy podręcznika. Czytelnik szybko angażuje się w to, co czyta, i odkrywa coś, co od dawna było dla niego jasne, ale czego starał się unikać: konieczność wymagania. W wychowaniu niezbędna jest współpraca obu stron, wychowawcy i wychowanka, a żeby ją osiągnąć, potrzeba wysiłku.

 

6. „Przygotowanie przedszkolaka do szkoły”
Beata Nadolna
Wydawnictwo Św.Wojciech
Praktyczne rady dla rodziców i wychowawców, jak pomóc dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną, która jest etapem do dojrzałości ludzkiej, chrześcijańskiej; co zrobić, by dziecko potrafiło się odnaleźć w nowym środowisku, by poradziło sobie w różnych sytuacjach, by wykorzystało zapał i motywację do nauki, by umiało wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, by znalazło przyjaciół.

 

 

 

 

7. „Kocham i wychowuję”

Brejnak Wojciech

Autor opisuje typowe problemy, jakie mają rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ukazuje błędy , jakie w swoich oddziaływaniach wychowawczych popełniają rodzice, a także konsekwencje tych błędów. W książce tej Wojciech Brejnak omawia także sposoby poznawania i analizowania zachowań dzieci oraz rodziców możliwe do zastosowania w różnych sytuacjach wychowawczych.

 

8. “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.”

Faber Adele, Mazlish Elaine

Poznań 1993

Książka ta okazała się światowym hitem pośród publikacji poświęconych problemom, z jakimi każdego dnia zmagają się rodzice i dzieci. W sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty autorki dzielą się swoim doświadczeniem oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć , sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych i wskazując na sposoby ich uniknięcia- uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.
Nowością i szczególną zaletą tego poradnika jest pokazanie jak to robić.
Praktyczne ćwiczenia i wskazówki- ułatwiające opanowanie sztuki komunikowania się z dziećmi i ...nie tylko z nimi – sprawiają, że ta książka nie jest „zarezerwowana” tylko dla profesjonalistów . Jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby nie tylko lepiej rozumieć i mądrzej kochać dzieci, ale i być przez dzieci kochanym i rozumianym.

9. “Wychowanie skuteczne. 10 przykazań dla rodziców”

Leite John , Parrnish Kip

WSiP, Warszawa 1994
„Wychowanie skuteczne” to wynik doświadczeń dwóch amerykańskich psychologów, którzy przez dwanaście lat zajmowali się wychowawczymi problemami dorastania. Stworzyli oni oryginalny przewodnik wychowania nastolatków , który godzi najnowszą wiedzę pedagogiczną z tradycyjnym, zdroworozsądkowym podejściem do spraw dojrzewania .
Autorzy dostrzegają w nastolatkach przede wszystkim rozwijające się dzieci, kształtujące dopiero własną tożsamość. Dzieci, które przez długie lata potrzebują miłości, opieki i mądrego przewodnictwa dorosłych (autorytetów).
Książka gromadzi wiele praktycznych wiadomości przydatnych wszystkim rodzicom i wychowawcom młodzieży.

 

10. „Szczęśliwe dzieci czyli udane wychowanie”

Pauling Peter

JEDNOŚĆ, Kielce 2003
Autor chce zachęcić rodziców do dokładnego słuchania swoich dzieci i patrzenia na nie. Chce sprowokować do zamyślenia się nad starymi i nowymi błędami wychowawczymi. Każdy rozdział jest próbą wyjaśnienia jednego tylko pytania, z którym zwrócili się do autora wychowawcy lub rodzice. Według Petera Paulinga jest to najlepsza książka o wychowaniu.

 

Statystyki

 • Odwiedziny: 231017
 • Do końca roku: 39 dni
 • Do wakacji: 212 dni

Kalendarium

Środa, 2017-11-22

Imieniny: Cecylii, Jonatana

Pogoda

 • Czestochowa, Poland
 • 7°C
 • całkowite zachmurzenie
 • Wiatr: 2.6m/s SW
 • Ciśnienie: 1011 hPa
 • Wilgotność: 93%
 • Wschód słońca: 08:11
 • Zachód słońca: 16:47
 • Źródło: OpenWeatherMap

Logowanie

Zaloguj się